Apple анонсувала нові чіпсети m1 pro і m1 max

21

Apple провела черговий захід «unleashed», на якому анонсувала нові чіпсети наступного покоління m1 pro і m1 max. Вони прийшли на зміну торішньому apple m1. Очікується, що приріст продуктивності складе до 70%.

Чіпсет apple m1 pro містить 33,7 млрд транзисторів-майже вдвічі більше, ніж у попередника m1. Розкладка 10 ядер представлена у вигляді восьми високопродуктивних і двох високоефективних ядер.

У складі нового чіпа розміщений 16-ядерний графічний процесор. За даними apple, його швидкодія вдвічі перевищує можливості графічного процесора m1, виграючи при цьому в енергоспоживанні на 70% в порівнянні з минулою версією.

В парі з apple m1 pro може працювати до 32 гбайт оперативної пам’яті з пропускною здатністю до 200 гбайт/с. На апаратному рівні реалізована підтримка професійного відеокодека prores, завдяки якій можна отримувати високошвидкісне перетворення потоків відео 4k і 8k при невеликому енергоспоживанні.

apple m1 max містить 57 млрд транзисторів, або на 70% більше, ніж у m1 pro, і в 3,5 рази більше, ніж у m1. Головна відмінність від m1 pro криється в більш потужної 32-ядерної графіки. Його обчислювальний процесор такий же, як у m1 pro.

Графічний процесор m1 max має 32 ядра і забезпечує до 4 разів вищу графічну продуктивність, ніж m1. Дворазове зростання графічної потужності відбився і в дворазовому збільшенні пропускної здатності інтерфейсу пам’яті (до 400 гбайт / с) в порівнянні з m1 pro.

Apple порівнює можливості нового графічного процесора m1 max з тим, що дозволяють отримати найбільш швидкі існуючі ноутбуки, вказуючи при цьому, що m1 max не поступається їм по продуктивності, але завдяки підвищеній енергоефективності споживає на 100 вт менше енергії. Отрисовка складної динамічної картинки в final cut pro виконується до 13 разів швидше в порівнянні з 13-дюймовим macbook pro попереднього покоління.

Крім цього, обидва нових чіпсета-apple m1 pro і m1 max-оснащені 16-ядерним нейронним движком для прискорення машинного навчання, новим драйвером для роботи з декількома зовнішніми дисплеями і інтегрованим контролером thunderbolt 4.

Відзначається підвищений клас безпеки, включаючи новітню версію apple secure enclave, апаратно підтверджену безпечне завантаження і технологію захисту від злому під час виконання програм.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто — для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших — найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь — якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також:

intel оголосила про випуск чіпа loihi 2 для нейроморфних обчислень і фреймворку lava