Apple, можливо, підбирає альтернативу архітектурі процесорів arm

54

Не встиг влягтися шум після того, як apple «встромила ніж у спину» своєму давньому партнеру, компанії intel, відмовившись від її процесорів на користь власної розробки на архітектурі arm, як простори інтернету знову шумлять.

Згідно з нещодавно опублікованим оголошенням про роботу, компанія apple шукає інженера, що спеціалізується на risc-v, наборі інструкцій архітектури з відкритим вихідним кодом, який дозволяє виробникам пристроїв створювати власні чіпи без необхідності платити ліцензію або роялті.

В даний час, як відомо, apple використовує архітектуру arm, і платить компанії ліцензійні відрахування за використання її набору інструкцій в процесорах m1.

В описі вакансії apple говориться, що інженер буде впроваджувати «інноваційні рішення risc-v і найсучасніші процедури» в продукти apple. Зокрема, apple сподівається, що майбутні інженери будуть вміти працювати з набором інструкцій risc-v, а також розбиратися в arm.

Оголошення про роботу є підтвердженням того, що apple вивчає можливість використання risc-v, але чи вирішить компанія впровадити цю технологію з відкритим вихідним кодом, поки невідомо. З упевненістю можна говорити тільки про те, що за останній рік залежність apple від arm помітно зросла, а тіму куку явно не подобається будь-який тип залежності.

Tomshardware