Apple скоротила обсяги поставок iphone 13 в 2021 році

10

Згідно з новим звітом bloomberg, компанія apple відчуває катастрофічну нестачу мікросхем, поставки яких були заплановані раніше. Це безпосередньо позначається на виробництві смартфонів iphone 13. З чуток, apple довелося скоротити свої плани з випуску iphone 13 на цей рік, знизивши заплановане відвантаження замовникам в загальній сумі на 10 млн одиниць.

Вже відомо, що за останні три місяці 2021 року (жовтень, листопад і грудень) apple планувала випустити 90 млн iphone 13. Однак для складання нових смартфонів необхідно спочатку отримати повний комплект деталей від постачальників, в тому числі напівпровідникових чіпів — на них спостерігається величезний дефіцит.

Apple вже поінформувала своїх торгових партнерів, що розміри поставок готових смартфонів будуть нижче запланованих. Головною причиною названо скорочення поставок комплектуючих від компаній broadcom і texas instruments — вони вже заявили, що не зможуть поставити запитану кількість компонентів.

Обмеження накладаються на сезон великих святкових продажів, що, можливо, змусить торгові організації вводити додаткові умови при продажу iphone 13.

За даними компанії ifixit, яка проводить розбирання смартфонів, в iphone 13 використовується інтерфейсний модуль broadcom afem-8215 і мікросхема для бездротового живлення broadcom bcm59365. У свою чергу, компанія texas instruments поставляє чіп управління живленням дисплея, системний чіп узгодження, чіп управління світлодіодним спалахом, а також подвійний ретранслятор.

Дефіцит запчастин і чіпів для apple спостерігається вже протягом декількох місяців. Він позначається на випуску не тільки смартфонів iphone 13, але і таких пристроїв, як macbook pro, iphone 11, iphone 12, imac, macbook air, ipad pro та ін.

Очікується, що триваюча нестача мікросхем триватиме до 2022 року. У той же час положення apple ще не найгірше. Більшість інших виробників стикаються з більш серйозними труднощами через затримки поставок чіпів, на відміну від apple, замовлення якої виконуються в першу чергу.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд смартфона samsung galaxy z fold3 5g . Новий samsung galaxy z fold3 5g отримав посилену рамку з армованого алюмінію, його дисплей став на 80% більш зносостійким і до всього іншого обзавівся підтримкою стилуса. Детальніше про це читайте в статті «огляд samsung galaxy z fold3 5g : нова віха в історії складних смартфонів».

читайте також: