Bloomberg: apple веде дивну політику «імпортозаміщення»

4

Як повідомляє bloomberg, компанія apple планує відкрити новий офіс в південній каліфорнії і шукає інженерів з підтвердженим досвідом роботи з модемними мікросхемами та іншими типами бездротових напівпровідників. Вакансії все ще актуальні, тобто apple ще не закрила їх.

Як припускають в bloomberg, на наступному етапі apple, схоже, буде готова почати розробку власних мікросхем для модему 5g, якими будуть комплектуватися смартфони iphone. З цією метою apple вже витратила 1 млрд доларів в 2019 році на придбання підрозділу intel, яке займалося виробництвом мікросхем для модемів в смартфонах.

Компанія apple вже представила в минулому році чіпсет m1 під назвою apple silicon. В його основі використана архітектура arm, яка тепер стала базовою для пристроїв mac. Цього року apple представила ще два аналогічних чіпсета-m1 pro і m1 max.

Очікується, що модемна мікросхема apple 5g буде віддана у виробництво тайванської компанії tsmc. Apple має з нею тісні технологічні зв’язки, а tsmc виробляє і інші мікросхеми для apple. Судячи з наявних звітних документів, власний модем apple 5g може бути запущений в масове виробництво вже в 2023 році.

Передбачається, що, як тільки apple почне виробництво власних модемних мікросхем 5g, вона займеться також розробкою власних мікросхем для підтримки мереж wi-fi. В даний час apple залежить від компаній broadcom і skyworks solutions, використовуючи мікросхеми цих виробників.

Тому обраний план розвитку бачиться експертам по-різному. З одного боку, apple намагається знизити свою залежність від американських виробників мікросхем (broadcom і skyworks solutions), з іншого — її залежність від тайванської компанії tsmc у виробництві всіх використовуваних мікросхем тільки наростає. Все це робиться на тлі, нібито, «імпортозаміщення», тобто переході на використання власних мікросхем, хоча у apple немає виробничих потужностей.

Це може мати неприємні наслідки через геополітичну напруженість між китаєм і тайванем, а також китаєм і сша, відзначають експерти.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто — для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших — найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь — якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також: