Бойовий робот-всюдихід rook для доставки боєприпасів, евакуації поранених і ведення розвідки ( 3 фото + відео)

4

У сучасних військових конфліктах армійські фахівці все частіше використовують високотехнологічні пристрої, що забезпечують збереження життя і здоров’я особового складу і підвищення ефективності при виконанні бойових завдань. Компанія elbit systems з ізраїлю і американська фірма roboteam створили новий робот-всюдихід rook ugv для забезпечення високої ефективності сучасного наземного бою і зниження ризиків для військовослужбовців.

Шестиколісний безпілотний rook ugv здатний пересуватися по бездоріжжю завдяки спеціальним шинам і кліренсу 240 мм.маса всюдихода становить 1200 кг, а максимальна швидкість — до 30 км/ч. Система управління rook використовує сенсорно-комунікаційну систему elbit torch-x ras. Робот-всюдихід здатний пересуватися за військовослужбовцями, формувати колону з аналогічних пристроїв, переміщатися між заданими оператором контрольними точками. Для віддаленого управління rook ugv (безпілотний наземний транспорт) оператор використовує спеціальний планшет з діагоналлю екрану 7 дюймів, корпус якого захищений від механічних пошкоджень і відповідає військовим стандартам захисту від пилу і вологи.

Акумулятори rook гарантують до 8-ми годин експлуатації всюдихода. При цьому робот може нести на собі генератор, що забезпечує як підзарядку власного акумулятора, так і ставати джерелом живлення для електричного обладнання військовослужбовців.

Планується, що роботи класу rook ugv зможуть забезпечити своєчасну і безпечну доставку військового спорядження, боєприпасів і продуктів харчування в польових умовах. Спеціальна платформа дозволить евакуювати поранених. Маса корисного навантаження становить 1200 кг.

Призначений робот rook і для ведення розвідки за допомогою спеціальних приладів спостереження або за допомогою розгортається мультикоптера. Також на платформу можна встановлювати автоматичне озброєння. Модульна конструкція універсального rook ugv дозволить оперативно проводити заміну пошкоджених модулів і повертати пристрій в стрій.