Електричний чотириколісний веломобіль podbike frikar з максимальною швидкістю до 25 км/ч (3 відео)

15

Перевантажені автомобілями дороги сучасних мегаполісів і транспортні обмеження, пов’язані з пандемією коронавіруса, призвели до стрімкого зростання популярності індивідуального електричного транспорту. Одним з таких транспортних засобів є електричний веломобіль, вигідно відрізняється від стандартного велосипеда більш високою стійкістю. При цьому власник веломобіля надійно захищений від зустрічного вітру і атмосферних опадів.

Стартап podbike з норвегії створив оригінальний веломобіль podbike frikar, повністю захищений від погодних умов, має габарити порівнянні з розмірами велосипедного причепа і не вимагає отримання дозволу на водіння в більшості країн європи. Перший прототип веломобіля був представлений інженерами podbike ще в 2016 році. Тепер компанія оголосила про готовність приступити до серійного випуску podbike frikar. За минулі чотири роки веломобіль був ретельно протестований в різних умовах експлуатації, і в його конструкцію були внесені необхідні поліпшення.

Компактні габарити podbike frikar дозволять експлуатувати електровеломобіль в умовах міста. Ширина транспортного засобу — всього 84 см, що відповідає стандартній ширині велосипедного причепа. Довжина frikar — 230 см-дозволить компактно паркуватися на вулицях міста. Висота веломобіля становить 110 см, що на 50 мм вище lamborghini miura і на 50 мм нижче volkswagen xl1, дозволить водієві podbike frikar відчувати себе пілотом спортивного автомобіля.

В веломобиле podbike frikar встановлені три електродвигуна. За допомогою педалей водій передає зусилля на два розташованих в задній частині електромотора, які також здійснюють рекуперативне гальмування при збільшенні швидкості понад 25 км/год, дозволених законодавством європи. При русі на схилах швидкість podbike frikar могла б досягати 60 км / год, а система рекуперації дозволяє збільшувати автономний пробіг на 40%. Третій, допоміжний двигун потужністю 250 вт (згідно з вимогами правил в єс) відключається при досягненні веломобілем швидкості 25 км/год.

Акумулятор на 877 втч забезпечує podbike frikar автономний пробіг до 80 км. Використовуючи додаткові знімні акумулятори, користувач зможе збільшити автономний пробіг. У кабіні podbike frikar передбачено одне місце для дорослої людини, зріст якого не перевищує 2-х метрів. Багажник об’ємом 160 літрів може бути замінений дитячим сидінням для дитини до 6 років. Також можлива установка стандартного велосипедного причепа. Маса frikar становить 90 кг, а максимальна корисна вага не повинна перевищувати 110 кг.

Аеродинамічний ліхтар podbike frikar обладнаний зовнішнім освітленням і покажчиками повороту. Спеціальні відбивачі забезпечують транспортному засобу хорошу видимість в нічний час. Розроблено веломобіль для північних країн з холодним кліматом, але конструкція frikar дозволить перетворити його в кабріолет при підвищенні температури за бортом. У герметично закритій кабіні передбачена система вентиляції, що запобігає запотівання прозорого ковпака.

Для управління podbike frikar не потрібно спеціального дозволу і водійських прав. Веломобіль може переміщатися по велодоріжці. Конструкція кабіни має спеціальні зони для поглинання енергії удару. В даний час ведеться розробка повністю автономної моделі, здатної пересуватися зі швидкістю до 6 км/ч.

Стартап podbike вже отримав понад 3300 заявок на виготовлення podbike frikar. Перші поставки почнуться вже в 2023 році. Ціна базової моделі podbike frikar становить 4995 євро.