Фбр заарештувало інженера за продаж ядерних секретів сша, захованих в бутерброді з арахісовим маслом

9

Фбр і служба кримінальних розслідувань вмс (ncis) заарештували інженера і його дружину за спробу продати конфіденційні військові дані. У неділю міністерство юстиції сша назвало джонатана і діану тоуббе з аннаполіса, штат меріленд, підозрюваними в змові з метою продажу інформації іноземному уряду.

Згідно з даними, протягом майже цілого року джонатан — за сприяння своєї дружини — намагався продати дані класу restricted в обмін на криптовалюту. Джонатан служив інженером-ядерником у вмс сша. Під час служби у вмс 42-річний джонатан працював у програмі ядерних двигунів вмс і мав допуск до національної безпеки високого рівня.

1 квітня 2020 року (який жартівник!) джонатан відправив зразок інформації, що стосується ядерної програми, неназваному іноземному уряду разом з листом, в якому написав:

Приношу вибачення за поганий переклад на вашу мову. Будь ласка, перешліть цей лист у вашу військову розвідку. Я вважаю, що ця інформація буде мати велику цінність для вашої країни. Це не розіграш.

Обмін повідомленнями йшов протягом декількох місяців під іменами «аліса» і «боб». До 8 червня співрозмовник відправив тоуббе платіж у розмірі 10 000 доларів в криптовалюті monero в «добрих намірах», а кілька тижнів по тому інженер почав діяти.

Чоловік і дружина вирушили в західну вірджинію в обумовлене місце передачі інформації. У той час як діана взяла на себе роль спостерігача, джонатан поклав на місце «скидання» половину бутерброда з арахісовим маслом, всередині якого була захована карта пам’яті sd, що містить інформацію про вкрадену програму ядерного реактора.

Потім sd-карта була отримана контактною особою-агентом фбр під прикриттям, який відправив тоуббе ще 20 000 доларів в криптовалюті. Після другого платежу інженер надіслав агенту електронною поштою ключ дешифрування, необхідний для доступу до інформації, що міститься на sd-карті. Потім фбр змогло перевірити легітимність даних, і була організована друга перекидання за ціною 70 000 доларів. На цей раз тоуббе вклав sd-карту в упаковку жувальної гумки.

Серед вкрадених даних були схеми підводного човна класу «вірджинія», конструкція якої обійшлася в 3 мільярди доларів і які знаходяться в активній експлуатації і, як очікується, залишаться такими принаймні до 2060 року.