Гаджет майбутнього: екзоскелет або робот навантажувач?

310

Якщо ви цікавитеся фантастикою, то напевно знаєте що таке екзоскелет — свого роду пристрій, покликаний посилити м’язи людини. Описи подібних гаджетів майбутнього зустрічаються, наприклад, у Хайнлайна в його «Космічних рейнджерах», або у фільмі «Чужі». На сьогодні екзоскелети вже існують у вигляді концептів, таких як Power Loader.

Розроблений концепт здатний піднімати і переміщати вантажі вагою близько 100 кг за допомогою 18 електромоторів, кожен з яких відповідає за одну з функцій екзоскелету. Природно, без участі людини робота навантажувача неможлива, тому не зовсім зрозуміло чому просто не найняти дюжего вантажника — вага не такий вже і великий. Особливо це питання актуальне, якщо врахувати, що вага самого екзоскелету становить близько 200 кг, руху більше ніж повільні, а плановані дати запуску у виробництво ніяк не раніше 2015 року, в такому разі його практична цінність більш ніж сумнівна (незважаючи на те, що розробники обіцяють випустити вдосконалену модель).

Концепт він і є концепт, залишається сподіватися, що на базі подібних розробок людство зуміє в найближчому часі побудувати справжній екзоскелет, а поки подивимося як працює те, що вже є.