Гаджет своїми руками: «неправильний» фонтан для дачі

289

Цього літа багато знайомих мені людей проводили відпустки на дачі, і не просто проводили, а намагалися максимально упорядкувати свою невелику ділянку землі. Хтось будував лазню, хтось під’їзні доріжки, а хтось робив своїми руками фонтан. Особливо відзначився James Dyson зі своїм «Wrong Garden» Fountain.


Що ж неправильного в цьому фонтані і чим він привернув мою увагу? Навіть якщо подивитися на зображення, то складається враження, що вода в цьому фонтані тече не вниз, а вгору, що суперечить елементарним законам фізики. Спокійно! Фізика непохитна, і все працює саме за її законами, зараз поясню як саме (в цьому допоможуть ілюстрації).

Вся справа в «чарівних бульбашках» стислого повітря, які подаються до кожного і 4-х каскадів. Під їх тиском вода у фонтані ллється в обидві сторони — і вниз по похилій поверности каскадів, і як би вгору (а насправді просто витісняється з внутрішньої ємності стисненим повітрям). Ось так от просто і ефективно можна зробити фонтан для дачі своїми руками, правда винахіднику для його створення знадобилося близько року (але зима то у нас довга, хехе). Природно, купити фонтан не можна (принаймні поки що), а от зробити самому можна спробувати. Ну, а сьогоднішнє гік-відео присвячене не фонтанів, а роботам, на цей раз робота-скрипаля від Toyota.