Ієрархія процесорів intel і amd: порівняльна таблиця

40

Ієрархія процесорів intel і amd / введення

Як щодо тих процесорів, яких немає в списку наших рекомендацій в огляді » кращий процесор для ігор: поточний аналіз ринку «? чи варто їх купувати чи ні?

Подібні питання цілком доречні, оскільки доступність різних моделей і ціни на них змінюються щодня. Як дізнатися, чи буде процесор, на який ви поклали око, кращою покупкою в даному ціновому діапазоні?

Ми вирішили допомогти вам у цій нелегкій справі, представивши таблицю ієрархії cpu, де процесори одного рівня ігрової продуктивності знаходяться на одному рядку. У верхніх рядках наведені найпродуктивніші геймерські cpu і в міру просування вниз по рядках продуктивність знижується.

Пропонована ієрархічна таблиця різних моделей процесорів intel і amd спочатку була заснована на середній продуктивності кожної з них в нашому наборі тестів. Пізніше ми додали в якості одного з критеріїв оцінки нові ігрові дані, однак слід мати на увазі, що різні ігри поводяться по-різному через унікальних особливостей їх програмного коду. Наприклад, деякі з них надзвичайно залежні від потужності графічної підсистеми, але інші позитивно реагують на більше число ядер, кеш-пам’яті або навіть на конкретну архітектуру.

У нас немає можливості протестувати кожен cpu на ринку, тому в деяких випадках розподіл місць залежить від результатів аналогічних моделей. По суті, ця ієрархічна таблиця корисна в якості загального керівництва по вибору, але вона не є універсальним засобом порівняння різних процесорів. За більш детальною інформацією звертайтеся до регулярно оновлюваного розділу » кращий процесор для ігор: поточний аналіз ринку «.

Можливо, ви помітили, що ми розбили на два рівні розділ флагманських процесорів і на одному з них розмістили кілька 4-ядерних моделей amd. Враховуючи, що безліч старих платформ можна використовувати з графічними підсистемами декількох різних поколінь, ми хотіли виділити самі високопродуктивні моделі, щоб підтримати баланс між системою і відеоприскорювачем. Наприклад, на даний момент, будь-який власник core i7 покоління sandy bridge відчує істотний приріст при переході на kaby lake або coffee lake. А приміщення флагманських процесорів amd серії fx на один щабель з декількома core i7 і більш старими core i5 означає підвищення їх статусу.

В даний час основна таблиця складається з 13 рівнів. Нижня половина списку в більшості своїй вже неактуальна: ці чіпи будуть демонструвати недостатню продуктивність в сучасних іграх, незалежно від встановленої відеокарти. Якщо ваш процесор відноситься до цієї половини списку, то апгрейд дійсно підвищить задоволення від ігор.

Насправді, тільки чіпи в шести верхніх рівнях можна вважати сьогодні придатними для ігор. І в цій верхній частині таблиці сенс в апгрейді з’являється лише тоді, якщо ви вибираєте процесор як мінімум двома рівнями вище. В іншому випадку поліпшень буде явно недостатньо, щоб виправдати витрати на новий цп, материнську плату і пам’ять, не кажучи вже про відеокарту і накопичувачах, про заміну яких вам також доведеться задуматися.

У таблицях нижче ви можете ознайомитися з рейтингом однопотокової і багатопотокової продуктивності процесорів, а також рейтингом їх продуктивності в іграх.

Ієрархія процесорів intel і amd / рейтинг продуктивності в іграх

Ієрархія процесорів intel і amd / рейтинг однопотокової продуктивності

Однопотокова продуктивність в більшості випадків нерозривно пов’язана з швидкодією вашого комп’ютера при завантаженні операційної системи, веб-серфінгу та інших повсякденних завданнях. Вона в значній мірі залежить від ipc і тактової частоти процесора. У той же час, на продуктивність кожного ядра впливають і такі параметри, як кеш, архітектура і інтерконект, тому вона далеко не завжди ідеально узгоджена з тактовою частотою процесора.

Разом з тим, продуктивність залежить від кожної програми і від того, наскільки добре воно оптимізовано під конкретну архітектуру. Тому даний рейтинг носить скоріше умовний характер і описує загальний стан речей, яке може дуже відрізнятися від додатка до додатка.

Найцікавіше, що останнім часом intel вдалося переломити не найвдаліший для компанії стан речей. І, якщо раніше intel core i9 — 10900k в кращому випадку поступався ryzen 5000 на 10%, то новий core i9-11900k зміг обійти amd ryzen 9 5950x на 5%, очоливши наш рейтинг однопотокової продуктивності.

Ієрархія процесорів intel і amd / рейтинг багатопотокової продуктивності

Ієрархія процесорів intel і amd / загальна таблиця