Комп’ютер minitel 1b відтворили на базі raspberry pi 3b (4 фото)

25

Випущений в 1982 році комп’ютер minitel 1b був відтворений ентузіастом джеремі куком з використанням сучасного одноплатного комп’ютера raspberry pi 3b.

Комп’ютери minitel вироблялися аж до 2012 року і були використані в першому онлайн сервісі для відеотексту по телефонних лініях, що став прообразом сучасного інтернету. Ще в 2009 році через minitel і мережі france télécom здійснювалося до 10 млн підключень на місяць.

Кук виявив модель minitel 1b на одній з гаражних розпродажів. Протягом декількох років ентузіаст займався заміною застарілої електронної «начинки» комп’ютера на більш сучасне, компактне обладнання. Зокрема, був використаний одноплатний комп’ютер raspberry pi, а автономну роботу терміналу тепер забезпечує акумулятор.

Крім того замість штатного монітора в minitel помістили рідкокристалічну панель з діагоналлю 10,4 дюйма, для чого використовувалися деталі, роздруковані на 3d принтері. Для перетвореного комп’ютера була задіяна оригінальна клавіатура, в яку інтегрували arduino pro micro для імітації usb hid клавіатури для pi.

Акумулятор заряджається через usb роз’єм, а на корпусі minitel 1b є індикатор, що сигналізує про рівень зарядки батареї.

Tomshardware