Масового розпізнавання осіб і системи соціального рейтингу в єс не буде

12

Європарламентарі переважною більшістю голосів прийняли резолюцію про необхідність введення в євросоюзі повної і постійної заборони на машинне розпізнавання осіб в громадських місцях, оскільки такі системи порушують недоторканність приватного життя і людську гідність. Резолюція також накладає заборону на впровадження будь-якого виду систем соціального рейтингу для прогнозування злочинів, а також на використання алгоритмів з елементами штучного інтелекту в судовій сфері.

Європейський парламент також закликав заборонити в найближчому майбутньому використання приватних баз даних для розпізнавання людських облич, таких як система штучного інтелекту американської компанії clearview, яка вже використовується поліцією різних європейських країн. Європарламентарі заявили, що вони ставлять поза законом всі комп’ютерні системи для прогнозування правопорушень на основі поведінкових даних.

Резолюція також спрямована на боротьбу з алгоритмічною упередженістю і закликає до обов’язкового суворого нагляду за алгоритмами ші з боку людини-оператора. Це дозволить запобігти дискримінації з боку ші, особливо в правоохоронних органах і при перетині кордонів.

З резолюції випливає, що для забезпечення дотримання основних прав людини алгоритми, що використовують системи ідентифікації на основі штучного інтелекту, часто неправильно ідентифікують етнічні меншини, людей з темною шкірою, літніх людей і жінок. Ці алгоритми повинні бути прозорими і дуже добре документованими, щоб можна було простежити, як було прийнято відповідне рішення.