Microsoft скоро створить сховища інформації на базі днк

14

Штучна днк є оптимальним матеріалом для створення довгострокових сховищ даних завдяки своїй щільності, простоті копіювання, стійкості і довговічності. Найбільших успіхів у вирішенні завдання зі створення реальних сховищ даних на основі днк домігся дослідницький підрозділ microsoft research, який вирішив проблему швидкості запису і зчитування даних.

На сьогодні головним завданням, що стоїть перед вченими, які працюють над створенням принципово нових днк сховищ даних, є величина обсягу зберігання і збільшення швидкості трансляції даних. Мала швидкість запису і передачі даних, дороге обладнання і складний процес створення сховищ на базі штучної днк стримують масове впровадження технології і створення перших комерційних сховищ нового типу.

Однак результати досліджень, представлені вченими бічлієном нгуєною і карін штраус з microsoft research, опубліковані в science advances, показують, що фахівці змогли досягти феноменальних результатів, здатних кардинально змінити ситуацію з впровадженням днк сховищ.

Згідно із заявою вчених, вони змогли розробити нову методику запису даних на штучну днк зі швидкістю в 1000 разів більшою, ніж існуючі технології. В результаті значно збільшується пропускна здатність днк сховища і знижуються витрати на процес запису і зчитування даних.

Повна інформація про нову технологію, яка була створена microsoft research у співпраці з фахівцями з університету вашингтона і лабораторії молекулярної інформаційної науки (misl), носить назву «масштабування зберігання на днк за допомогою нанорозмірних електродних джерел».