На таке apple точно не розраховувала: в канаді мітки airtag активно використовують для викрадення дорогих автомобілів

21

У квітні компанія apple представила bluetooth-мітку airtag, і ще тоді у багатьох виникли підозри щодо безпеки, так як пристрій можна використовувати для стеження. В результаті так і виявилося.

Що це означає?

Про тривожну тенденцію повідомляє поліція канади. Так, в прес-релізі регіональної поліції йорка говориться, що викрадачі стали активно використовувати мітки airtag для крадіжок дорогих автомобілів. Схема проста: зловмисник бачить відповідну машину, наприклад, на парковці біля магазину, встановлює мітку, відстежує її місце розташування і, дочекавшись, коли авто залишать на ніч на вулиці біля будинку, викрадає його. Головне-встановити трекер в непримітному місці, щоб водій не знайшов його — у внутрішній частині бампера або за люком бензобака.

Звичайно, користувачів попереджають, коли незнайомий airtag відстежує їх місце розташування. Але не у всіх є iphone, далеко не всі отримують повідомлення або слідують рекомендаціям, щоб відключити мітку.

За даними поліції, поки тільки п’ять крадіжок були безпосередньо пов’язані з airtag, але правоохоронці вважають, що в майбутньому цей спосіб буде використовуватися активніше.

Поліція закликала власників автомобілів паркуватися в закритому гаражі, якщо це можливо, і регулярно перевіряти свій автомобіль на наявність трекерів, особливо якщо вони отримують невідоме повідомлення airtag.

Macrumors