Netflix віщає на швидкості до 400 гбіт/с, використовуючи amd epyc і адаптери mellanox

18

На минулій конференції eurobsd, представник компанії netflix розповів про інфраструктуру, яку компанія використовує для потокової передачі медіаконтенту по всьому світу.

Зі слів спікера, компанії netflix вдалося підняти пропускну здатність до 400 гбіт/с, використовуючи сервери на базі процесорів amd epyc 7502p (32 ядра) з 256 гбайт пам’яті ddr4-3200. Їх інтерфейсна частина вибудувана на базі двох мережевих адаптерів mellanox connectx, через які встановлюються чотири вихідних з’єднання зі швидкістю 100 гбіт/с.

Описана конфігурація означає, що загальна пропускна здатність системи залишається нижче 240 гбіт / с. Але ця думка була спростована дрю галлатіном, розробником netflix. Він повідомив, що інженерам вдалося оптимізувати з’єднання і підвищити швидкість передачі даних до швидкостей близько 400 гбіт/с.це більш ніж на 100+ гбіт/с вище очікуваного.

Оптимізація була досягнута за рахунок передачі даних безпосередньо через мережеве обладнання. Це дозволяє серйозно розвантажити протокол транспортного рівня tls. Для вирішення використовувалися можливості ос freebsd, в ядрі якої передбачені подібні інструменти. Завдяки цьому, вдалося знизити навантаження, що перекладається на процесор, що і дозволило підняти пропускну здатність.

Фактично рішення полягає в тому, що в користувацькому просторі формується сеанс tls, який створює ключі для шифрування, але в кінцевому рахунку вони переносяться з використанням ядра на мережеве обладнання, де відбувається безпосередня обробка, пов’язана з шифруванням даних для їх захисту. При такій схемі додаткова обробка на рівні процесора не потрібно.

Відповідаючи на питання, чи можливо використовувати для таких конфігурацій системи на процесорах intel, спікер відповів, що команда поки не встигла протестувати таку можливість. Зате він заявив, що в їх розпорядженні з’явилися прототипи нового обладнання, яке дозволить підняти пропускну здатність мережевих з’єднань вдвічі, до 800 гбіт/с.інженерне обладнання вже надійшло, але воно ще не протестоване на реальних навантаженнях, зазначив спікер.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд точки доступу wi-fi 6 aruba instant on ap22 з хмарним управлінням . Точка доступу hpe aruba ap22 орієнтована на сегмент малого бізнесу і підтримує бездротовий стандарт останнього покоління wi-fi 6. Вона здатна обслужити приміщення в кілька сотень квадратних метрів і може бути рекомендована для забезпечення швидкого бездротового доступу десятків клієнтів в офісах, на публічних просторах і навіть у домашніх користувачів. Детальніше про це читайте в статті » огляд точки доступу wi-fi 6 aruba instant on ap22 з хмарним управлінням «.

читайте також:

доступність супутникового зв’язку з apple iphone 13 буде обмежена тільки деякими країнами