Опубліковані найбільш деталізовані знімки далекого космосу (2 фото)

51

Найдокладніше зображення далекого космосу стало результатом майже десятирічної роботи європейського радіотелескопу low-frequency array( lofar), що представляє собою мережу з 70 тисяч невеликих антен, розміщених в дев’яти країнах європи. Центр lofar розміщений в голландському місті ексло.

Традиційно телескоп збирав дані тільки з голландських радіотелескопів, що дозволяє отримати «лінзу» діаметром 120 км. Однак для представлених знімків були задіяні всі європейські антени, що дозволило збільшити діаметр «лінзи» до 2 тисяч кілометрів.

В результаті десятирічних досліджень астрономи отримали зображення глибокого космосу з надвисокою деталізацією. До роботи над створенням понад чіткого зображення всесвіту були залучені суперкомп’ютери, що обробляють більше 13 терабіт даних в секунду і перетворили отримані відомості в знімки розміром в кілька гігабайт.

На отриманих знімках видно унікальні явища. Це і галактики, що стикаються, і зображення чорної діри hercules a «» вистрілює » струменя речовини в космос. У найближчому майбутньому астрономи збираються отримати нові зображення мільйонів галактик і досліджувати найдальші куточки всесвіту.