Перші тестування штучної нирки з гемодіалізом пройшли успішно (відео)

12

Імплантується біомистецтва нирка проекту kidney project, що дозволяє звільнити пацієнтів із захворюваннями нирок від діалізних апаратів і тривалого очікування в черзі на трансплантацію була успішно протестована розробниками з каліфорнійського університету в сан-франциско (ucsf).

Створений вченими апарат працює на принципах природної нирки, а після його імплантації хворому вже не потрібно приймати спеціальні препарати, необхідні для пригнічення імунітету і розрідження крові. Колектив вчених за успіхи в проведенні перших тестових випробувань отримав приз у розмірі 650 тисяч доларів від компанії kidneyx, створеної урядом із залученням приватного капіталу для прискорення процесу створення ефективної профілактики, діагностики та лікування захворювань нирок.

Пристрій штучної нирки являє собою інтеграцію гемофільтра і біореактора. У першому блоці з кремнієвих напівпровідникових мембран здійснюється очищення крові від шлаків, а в біореакторі, що має розгалужену мережу штучних ниркових каналів, здійснюється ефективний обмін речовин: контролюється електролітний баланс, відстежується вміст води.

Штучна нирка, розміри якої можна порівняти зі стандартним смартфоном, імплантується в тіло пацієнта, надаючи йому повну мобільність і забезпечуючи високі фізіологічні показники. Все це вигідно відрізняє новий винахід від традиційного діалізу. Для роботи приладу не потрібно додаткових джерел живлення та медичного обладнання, біомистецтва нирка працює на ресурсах самого організму — кров проходить через мембрани під природним тиском серцево-судинної системи пацієнта.

На сьогоднішній день вчені планують вивести вдосконалений прилад штучної нирки на етап розширеного тестування і перейти до етапу клінічних випробувань.

Ucsf