Поставки відеокарт в третьому кварталі зросли на 25,7% за рік

18

Черговий звіт аналітичної фірми jon peddie research показує, що за підсумками третього кварталу обсяг поставок відеокарт виріс. Частка ринку відеокарт на чіпах amd збільшилася всього на 1%, тоді як частка nvidia становить 78,2%.

Сукупний обсяг поставок відеокарт виріс на 25,7% до 12,7 млн екземплярів. У другому кварталі було вироблено 11,47 млн карт. Для порівняння, поставки центральних процесорів за цей період зросли на 16,6%.

Подібні карти застосовуються в персональних комп’ютерах, робочих станціях, серверах, майнінгових фермах, наукових розрахунках. Споживачі та організації купують картки від виробників або продавців. Вони можуть спочатку входити до складу комп’ютерів або продаватися окремо. Системи з подібними дискретними відеокартами є найбільш продуктивними. Слабші системи можуть використовувати вбудовану в центральний процесор графіку.

Поширення кіберспорту і відеоігор в цілому допомагає виробникам встановлювати все нові рекорди за доходами від продажів відеокарт. Сегмент робочих станцій теж знаходиться на підйомі.

У порівнянні з попереднім кварталом зростання поставок відеокарт склало 10,9%. Це нижче середнього зростання за минулі 10 років, який дорівнює 17,1%, але краще в порівнянні з показником в 3% у процесорів.

У порівнянні з попереднім кварталом поставки amd зросли на 17,7%, у порівнянні з минулим роком на 20,8%. У nvidia в порівнянні з минулим кварталом зростання склало 9,3%, в порівнянні з минулим роком 27,1%.

У наступному році почнуться поставки відеокарт intel і виробників стане троє. Покупцям залишається сподіватися, що це призведе до збільшення доступності карт в магазинах і хоча б невеликого зниження вартості.

Статистика ведеться з 1987 року. Максимальний обсяг поставок спостерігався в 1998 році, коли було випущено 116 млн карт. За весь минулий рік було випущено 42 млн відеокарт, за три квартали нинішнього року 37 млн.