Продуктивність топових процесорів alder lake-s серії k буде падати на 20-30% в бюджетних материнських платах z690

10

За інформацією угорського видання prohardver, при використанні флагманського процесора intel core i9-12900k або core i7-12700k з материнськими платами z690 середнього і бюджетного рівня їх продуктивність буде знижена приблизно на 30% від номіналу. Застосування топових процесорів intel фактично означає, що користувачам доведеться обов’язково використовувати системну плату топового рівня, щоб уникнути неминучих втрат. «ціна» втрати через заміну бюджетної системної плати на топову може доходити до 300-400 доларів.

Згідно з отриманими оцінками, продуктивність флагманського процесора core i9-12900k 12-го покоління буде істотно відрізнятися при використанні однієї і тієї ж системи охолодження на різних материнських платах. Різниця може доходити до 25-30%.

Причина розбіжності-робота функції vrm, яка відповідає за живлення процесора, повідомляє prohardver. Цей імпульсний перетворювач знижує напругу 12в, що йде від блоку живлення, до рівня, необхідного для стійкої роботи процесора. Саме від vrm залежить подається на ядра напруга.

У цій ситуації дешевші плати не зможуть забезпечити стабільну потужність більше 135 вт, яка необхідна для досягнення заданої оптимальної продуктивності процесора alder lake-s серії k. В результаті буде знижуватися тактова частота core i9-12900k при тривалому використанні.

Очікується, що буде падати продуктивність всіх топових процесорів alder lake-s серії k в бюджетних системних платах: core i7-12700k — приблизно на 21-25%, core i5-12600k — на 7-9%.

Для реалізації всього потенціалу процесорів потрібно використовувати топові материнські плати z690. Їх ціна починається від 500 доларів. У той же час у продажу є і бюджетні системні плати за ціною від 200 доларів, які можуть привернути увагу покупців, тому що вони також допускають установку названих топових процесорів.

У ситуації, що склалася дослідники радять при покупці відразу звертати увагу на обмеження роботи vrm материнської плати і її енергоспоживання, перш ніж купувати високопродуктивний процесор alder lake-s.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращої материнської плати . Вибрати кращу материнську плату непросто — для кого — то кращою може бути найдоступніша материнська плата, для інших-сама функціональна. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращу материнську плату будь-якої функціональності, під будь-який процесорний роз’єм, в будь-якій ціновій категорії — від найдешевших до топового сегмента. Детальніше про це в статті «краща материнська плата : поточний аналіз ринку».

читайте також: