Qualcomm анонсував кодек aptx lossless для потокової передачі звуку без втрат по bluetooth

50

Компанія qualcomm представила новий кодек aptx lossless, який забезпечує потокову передачу звуку без втратою по каналу bluetooth. До цих пір слухати музику у форматі без втрат можна було тільки з дротовими навушниками, хоча каталоги apple music, наприклад, надавали оригінальні треки.

Як зазначає qualcomm, aptx lossless є частиною технології snapdragon sound, анонсованої в травні цього року. Дана платформа дозволяє автоматично виявляти джерело lossless-звуку і безперешкодно передавати його з більш високою швидкістю, ніж було можливо раніше при використанні кодека aptx hd.

Новий кодек aptx lossless забезпечує якість стереозвуку 16 біт з частотою дискретизації 44,1 кгц без втрат рівня cd-оригіналу. Потокова передача даних здійснюється бездротовим шляхом із застосуванням кодека aptx adaptive в поєднанні з технологією qualcomm bluetooth high speed link.

Передача потокового звуку відбувається під управлінням механізму, який забезпечує контроль стійкої пропускної здатності. Технологія дозволяє передавати дані зі швидкістю більше 1 мбіт / с, однак у разі роботи в перевантажених радіочастотних середовищах швидкість передачі може плавно знижуватися до 140 кбіт/с, щоб запобігти появі збоїв, як повідомляє qualcomm.

Використовуючи новий кодек, можна вручну перейти на режим передачі більш повного звукового оригіналу (24 біт) з частотою дискретизації 96 кгц. Однак при цьому доведеться підключити обробку переданих даних, що може спричинити за собою появу втрат в порівнянні з оригіналом.

Поява на ринку нових навушників і bluetooth-гарнітури з підтримкою кодека qualcomm aptx lossless можна очікувати в кінці 2021 року.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд tws-навушників samsung galaxy buds2 . Нові tws-навушники samsung galaxy buds2 сильно відрізняються від попередника і своїм дизайном швидше асоціюються з вже побували у нас куди більш дорогими galaxy buds pro. Детальніше про це читайте в статті «огляд tws-навушників samsung galaxy buds2 : активне шумозаглушення в середньому сегменті».

читайте також: