Робогаджет: вирішення проблеми механічної руки

257

Якщо Ви цікавилися коли-небудь фантастикою і, зокрема, роботами, то напевно чули про те, що одна з серйозних проблем людиноподібних роботів полягає в складності створення такої руки-маніпулятора, яка могла б точно співставляти зусилля, тобто і взяти яйце, не розбивши шкаралупи, і забити цвях у стіну. Схоже, що якщо не вирішення, то хоча б шлях до вирішення цієї проблеми знайдений у вигляді робогаджета Raphael robotic hand.

Сама назва цього механічного девайса — Raphael — є абревіатурою і розшифровується як Robotic Air-Powered Hand with Elastic Ligaments. Як не важко здогадатися, зусилля на руку робота передається не за допомогою електродвигунів або суто механічно, а за допомогою пневматики. Мікрокомп’ютер управляє стисненим повітрям і чітко регулює його обсяг і швидкість подачі в кожний герметичний палець, в результаті чого всі пальці згинаються з необхідним зусиллям.

Фахівці пророкують цьому концепту пневматичної гаджета блискуче майбутнє і використання не тільки в роботостроении, але і при изговтоление протезів. Чесно кажучи, виглядає дійсно приголомшливо, того й гляди скоро створять цього термінатора.