Російські військові «поділяться» частотами для тестування технології зв’язку 5g, але радіти рано

17

Однією з головних причин стримування розвитку в росії мереж наступного покоління 5g є «резервування» оптимальних для технології частот для потреб військових. Однак проблема може бути вирішена вже найближчим часом. Першою ознакою позитивного зсуву стала видача дозволу силовими відомствами на проведення тестування технології 5g на раніше закритих для цивільних відомств частотах.

В ході чергової наради в державній комісії з радіочастот (гкрч) було прийнято рішення виділити діапазон частот 4400-4990 мгц для проведення тестування технології 5g. Раніше в таких частотах могли працювати тільки фсо, росавіація, міноборони і «роскосмос».

Випробування технології 5g проводитиметься підприємством тов «нові цифрові рішення«, яке є спільним проектом таких операторів, як» ростелеком«,» мегафон «і»вимпелком». На тестування технології виділено 2 роки, протягом яких буде перевірена електромагнітна сумісність обладнання і вивчені особливості роботи нової технології 5g.

Тим часом запитані частоти в діапазоні 4555-4630 мгц і 4990-5000 мгц будуть залишатися в користуванні силових відомств. Також «вимпелком» не отримав дозвіл на експлуатацію діапазону 3,4-3,8 ггц, необхідного для випробування можливостей експлуатації 5g в московському метро. Тим часом до тестування технології 5g була допущена ще одна організація — нді радіо, яка є підрозділом, що входить в структуру мінцифри. Інститут допущений до випробування 5g на частотах в діапазоні 6,4-6,7 ггц.

У випробуваннях частот вище 6 ггц буде використано обладнання китайської компанії huawei, яка поки єдина в світі поставляє на ринок установки, що працюють в такому діапазоні. В ході тестування будуть випробувані базові станції і визначена зона покриття. За заявою представників інституту, успішні випробування в діапазоні вище 6 ггц можуть довести можливість роботи в такому діапазоні замість недоступного для цивільних відомств діапазону 3,4-3,8 ггц.