Створено підшкірний чіп для зберігання паспорта вакцинації від covid-19

1

Шведські вчені зі стокгольмського стартапу epicenter розробили і створили технологію мікрочіпів, здатних зберігати паспорт вакцинації від covid-19. Інформацію з мікрочіпа можна зчитувати за допомогою численних пристроїв, які використовують технологію nfc. Чіпи вживляються підшкірно.

Демонстраційне відео з імплантованим під шкіру чіпом було представлено генеральним директором компанії dsruptive, який є засновником шведської асоціації біохакерів. Чіп величиною з зернятко рису можна розміщувати, наприклад, під шкірою руки між вказівним і великим пальцями. За заявою розробників, мікрочіп можна видалити в будь-який момент.

В даний час є вже кілька компаній, які використовують вживлені мікрочіпи для ідентифікації співробітників. Вперше технологія запрацювала в компанії three square market з вісконсіна (сша) ще в 2017 році. Співробітники компанії отримали безкоштовний чіп, що дозволяє оплачувати напої та продукти харчування під час обідньої перерви і отримувати доступ в закриті кімнати.

Незважаючи на те, що вчені вважають, що технологія стане широко затребувана в найближчому майбутньому, мікрочіпи мають багатьох супротивників, які заявляють про загрозу тотального контролю над людьми.