Tsmc буде застосовувати покращений техпроцес n3e для випуску 3-нм чіпів в 2023 році

19

У новому аналітичному звіті компанії digitimes повідомляється, що найбільший в світі контрактний виробник мікросхем — тайванська компанія tsmc (taiwan semiconductor manufacturing company) — в 2023 році планує не тільки перейти на випуск мікросхем за новими, більш високим технологічним нормам 3-нм, але і відразу має намір застосовувати поліпшену версію техпроцесу у формі n3e. Початок масового виробництва заплановано на 2023 рік, як і повідомлялося раніше.

В даний час tsmc використовує техпроцес n5p, який був запущений в масове виробництво в кінці минулого року. Він являє собою поліпшену версію процесу n5, який дозволяє отримувати більш енергоефективні продукти в порівнянні з n5. Техпроцес n5p застосовується, наприклад, для виробництва чіпів apple a15 bionic.

Нинішній техпроцес n5p забезпечує щільність розміщення на рівні приблизно 171,3 млн транзисторів на один мм2. У порівнянні з більш раннім техпроцесом n7 (91,2 млн транзисторів на 1 мм2) щільність зросла практично вдвічі (84-87%).

Раніше вже повідомлялося, що tsmc планує почати масове виробництво 3-нм чіпсетів вже в другій половині 2022 року. Називалися навіть плани становлення нового виробництва-30 000 пластин / місяць на початковому етапі, з подальшим розширенням виробництва до 55 000 одиниць на місяць до кінця 2022 року. Подальше нарощування до 105 000 пластин/міс. Було заплановано на 2023 рік.

Перевага нового 3-нм техпроцесу в порівнянні з n5p полягає в 30-поцентном зниженні енергоспоживання і 15-процентному зростанні продуктивності. У той же час повідомляється, що tsmc залишить частину потужностей під випуск процесорів на нинішньому техпроцесі n5p.

Головним замовником на процесори по 3-нм нормам виступає apple. Слідом за нею йдуть amd і nvidia. Однак у звіті digitimes не згадується компанія intel, яка оголошувала, що планує використовувати потужності tsmc. Причини цього протиріччя поки неясні.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто — для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших — найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь — якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті «кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку».

читайте також:

msi назвала дату анонсу настільних процесорів intel alder lake-s