Вчені забезпечили нашу планету власним «чорним ящиком»

13

На гранітній рівнині в австралії, оточеній порізаними горами, виникне гігантський сталевий ящик. Якщо ті, хто його виявить, зможуть розшифрувати містяться в ньому послання, вони зможуть отримати уявлення про те, що стало причиною падіння цивілізації, яка існувала тут раніше. Це» чорний ящик » землі.

За повідомленням видання abc, дослідники з університету тасманії почали проект під назвою «чорний ящик землі», в рамках якого до кінця 2022 року вони планують встановити спеціальний рекордер на західному узбережжі тасманії.

Завдання «чорного ящика» — захопити дані про останні десятиліття нашої цивілізації випадок, якщо вона закінчиться глобальною кліматичною катастрофою і загибеллю планети. В цілому, він буде збирати два типи даних:

  • вимірювання температури суші і моря, підкислення океану, атмосферного co2, вимирання видів, змін у землекористуванні, а також такі дані, як чисельність населення, військові витрати і споживання енергії;
  • контекстуальні дані, такі як заголовки газет, повідомлення в соціальних мережах і новини про ключові події, на зразок засідання конференції сторін (cop) зі зміни клімату.

Чорний ящик буде вести запис як у зворотному, так і в прямому напрямку в часі, щоб задокументувати, як ми опинилися там, де опинилися, — витягуючи з інтернету будь-які доступні історичні дані про зміну клімату.

І хоча будівництво самого об’єкта почнеться тільки в середині наступного року, накопичувачі вже ведуть запис, починаючи з кліматичної конференції cop26 в глазго в листопаді цього року. За розрахунками розробників, завдяки стисненню та архівуванню даних, ємності вистачить для накопичення даних протягом наступних 30-50 років.