Відеокарти серії nvidia rtx 30 в німеччині дешевшають швидше, ніж amd rx 6000

42

Відеокарти лінійки nvidia rtx 30 в даний час є найбільш продуктивними, що оцінили майнер. В результаті в продажу їх знайти непросто, а ціни злетіли в небеса. І все ж, зараз вони дешевше, ніж були кілька місяців тому. За даними сайту 3dcenter.org, вони дешевшають більш швидкими темпами, ніж відеокарти amd rx 6000, принаймні в німеччині. Це дало б боязку надію, що незабаром ми побачимо рекомендовані роздрібні ціни, якби не одне зазначене нижче обставина.

На графіку показано, що карти rx 6000 в першому півріччі були ближче до рекомендованих цін, ніж їх конкуренти. У нинішньому місяці вартість карт nvidia продовжує знижуватися, але темпи зниження сповільнилися в порівнянні з липнем. Ціни на відеокарти amd почали зростати.

У травні рекомендована ціна карт nvidia була перевищена на 300%. Через місяць різниця становила 191%, у серпні 150%. Вартість відеокарт amd залишається більш стабільною. Пікові значення теж були в травні з різницею від рекомендованих цін до 214%. Зараз різниця становить 159%.

З урахуванням пріоритетів amd це не дивно. Недавня статистика ігрового сервісу steam показала, що карт amd продається набагато менше, ніж nvidia, у співвідношенні 1:11. Буде закономірно, якщо карти amd почнуть дорожчати або довше залишатися на нинішньому рівні.

Бажаючим купити сучасну відеокарту nvidia радіти рано. В останні тижні відновилося зростання вартості криптовалют і в першу чергу ethereum, яку добувають більшість майнер на картах nvidia. Це означає, що попит на них знову виросте, а з ним і ціни.