Засновник signal: навіть facebook безпечніше telegram

1

Месенджер павла дурова став популярною альтернативою whtsapp і viber завдяки своїй простоті і безпеці. Але, засновник також популярного захищеного месенджера signal моксі марлінспайк вважає, що подібна репутація месенджера занадто перебільшена.

Марлінспайк розповів, повідомлення, відправлені через telegram, зберігаються на серверах компанії у вигляді простого тексту без будь-якого шифрування для захисту даних.

Глава signal зазначив, що в цьому відношенні навіть messenger і whatsapp від компанії meta (колишня назва – facebook) забезпечують конфіденційність краще, ніж telegram. Обидва ці програми пропонують як мінімум наскрізне шифрування для всіх текстових повідомлень, відправлених через їх платформи.

У свою чергу telegram зберігає всі дані в хмарі в повністю відкритому форматі: тексти, загальні мультимедійні дані, контакти. Навіть facebook messenger пропонує мінімальний стандартний протокол наскрізного шифрування для зберігаються на серверах даних. У разі telegram всі, хто має доступ до його сервісів, також мають доступ до всієї бази незахищених даних користувачів месенджера.

Ресурс winfuture, який першим повідомив про це, стверджує, що програма telegram по суті є відкритим вікном на сервери, що зберігають всю історію всього, що відбувалося на платформі, видимій для приватного користувача, так само як для операторів сервера. Якщо, наприклад, хакер вирішить зайнятися стеженням за особистими повідомленнями користувача в telegram, він без особливих зусиль зможе це зробити. Хоча слід зазначити, що у telegram є секретні чати, де застосовується максимальне шифрування інформації.

Як відреагував дуров на ці заяви, поки не відомо.